Αρχική Σελίδα » Αθλητικά »

Ολυμπιακός Βοτανικού - Επισκοπικό 0-3

Άνετη επικράτηση του Επισκοπικού μέσα στο Βοτανικό. Φάνηκε η ανωτερότητα του Επισκοπικού που ξεκίνησε καλά και πίεσε σε όλο το 1ο ημίχρονο αλλά δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Ο Ολυμπιακός είχε την ευκαιρία στο 36 σε πέναλτι που κέρδισε (ενώ δεν ήταν πέναλτι όπως φαίνετε και στο βίντεο ) να προηγηθεί αλλά ο Πανταζής είχε διαφορετική άποψη που όχι μόνο απέκρουσε το πέναλτι αλλά μπλόκαρε και τη μπάλα σπάζοντας το ηθικό των αντιπάλων. Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν καταδικασμένος ο Ολυμπιακός που φάνηκε ότι τον εγκαταλείπουν οι δυνάμεις του. Στο 58 έγινε το 0-1 μετά από σέντρα από αριστερά του ο Κλιτσινάρης από κοντά πλάσαρε. Στο 70 μετά από κόρνερ ο Αναγνώστου από κοντά έκανε το 0-2 και στο 79 ο Καραπαπάς με ωραίο πλασέ έκανε το 0-3 σφραγίζοντας τη νίκη του Επισκοπικού.